Montaż orurowania samochodu

Właściciele samochód terenowych, czy też pickupów często decydują się na montaż orurowania. Obecnie można wykonać je bardzo łatwo, wystarczy tylko wybrać się do odpowiedniego warsztatu, gdzie pracownicy wykonają wszystko szybko i sprawnie, nic przy tym nie uszkadzając. Zabieg ten ma wiele zalet. Przede wszystkim ozdabia samochód i nadaje mu charakteru. Pojazd wygląda zdecydowanie masywniej, można również odczuć różnicę podczas jazdy. Jednak nie są to jedyne plusy.

Cena sprawdzonego orurowania

Orurowanie auta montuje się przede wszystkim po to, by je zabezpieczyć. Ochrania ono newralgiczne punkty, dzięki temu nie są one narażone na szybkie zniszczenie. Najczęściej osłania się reflektory, na które trzeba bardzo uważać, szczególnie podczas jazdy w terenie, szczególnie, wtedy kiedy posiada się auto terenowe. Warto zabezpieczyć również orurowaniem chłodnicę. Podczas uderzenia w drzewo, czy też gałąź, nie trzeba się martwić, że zostanie ona uszkodzona. Ostatnim elementem, który można ochronić za pomocą montażu specjalnych rur, jest oczywiście nadwozie. Oczywiście nie zawsze uda się wszystko utrzymać na najwyższym poziomie, jednak można być spokojnym, że nie będą się pojawiać wgniecenia. Jeśli często korzysta się z dróg terenowych, które dodatkowo mają wiele dziur warto wyposażyć się w orurowanie samochodu – cena oczywiście zależy od typu wykorzystanego materiału, a także od trudności montażu.

Przy tym zabiegu warto wspomnieć także o homologacji, która jest obowiązkowa w Polsce. W związku z tym przy wyborze konkretnych produktów należy to sprawdzić. Jeśli decyduje się na pełne orurowanie trzeba wziąć pod uwagę, że będzie się to wiązać z wydatkiem kilku tysięcy złotych. Oczywiście orurowanie można zamontować tylko z przodu, lub z tyłu pojazdu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać także stopnie, które będą ułatwiać wsiadanie do samochodu. W ten sposób zaoszczędzi się z pewnością większą sumę. Wszystko zależy od wymagań właściciela samochodu i oczywiście od tego, na jakie rozwiązania można sobie pozwolić przy konkretnej marce pojazdu. W koszty należy wliczyć również sam montaż, który odbywa się w warsztacie. Trzeba się również przygotować na to, że będzie on trwał kilka dni.

Cena zależy od tego ile pracy trzeba będzie wykonać, a także od czasu, który pracownicy na nią poświęcą. Jednak takie szczegóły można omówić osobiście z właścicielem firmy. W ten sposób będzie się przygotowanym na odpowiednie wydatki. Montaż orurowania nie jest trudny, jednak trzeba się do niego dobrze przygotować, by nic nas nie zaskoczyło i przede wszystkim, by samochód prezentował się dobrze.

Montaż orurowania samochodu
Przewiń do góry