Jak wybrać orurowanie samochodu?

Każdy samochód ma konkretne elementy, które go wyróżniają. Nie zawsze widać je na pierwszy rzut oka. Wiele osób decyduje się również na dodanie już po kupnie pewnych elementów, które nie tylko ozdobią auto, ale również nadadzą mu charakteru. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest orurowanie. Zazwyczaj stosuje się je w pojazdach terenowych, dostawczych, czy pickupach. Oczywiście można montować je w różnych miejscach. Wszystko zależy od wizji właściciela, a także warunków i ceny danej usługi.

Zalety trwałego orurowania

Przed rozpoczęciem konkretnych zmian warto zapoznać się ze wszystkimi szczegółami. Najważniejsze w tym przypadku są przepisy, które obowiązują w danym kraju. Dodatkowe elementy zazwyczaj nie są dodawane fabrycznie do aut. W związku z tym wszystko trzeba sprawdzić, ponieważ nie może być zagrożeniem dla użytkowników pojazdu, jak i dla pozostałych osób, które poruszają się po drogach. Cena orurowania samochodu zależy przede wszystkim od tego z czego zostało wykonane, jakiej jest wielkości, a także czy posiada homologację. Ostatni punkt jest najważniejszy, jeśli się o to nie zadba, złamie się przepisy. Warto wspomnieć, że kiedy się to pominie, to podczas kontroli policja ma prawo odebrać właścicielowi auta dowód rejestracyjny. Chcąc dobrać odpowiedni produkt, warto skonsultować się z osobą doświadczoną, która we wszystkim pomoże.

Najczęściej orurowanie montuje się z przodu, wtedy nosi ono nazwę tzw. kangurów. Jednak równie dobrze można zdecydować się na dodatkowe stopnie, które będą ułatwiać wsiadanie do pojazdu, czy też rury progowe. Wiele osób korzysta z zestawów dedykowanych. W ten sposób ma się pewność, że wszystko będzie dokładnie pasować. Oczywiście montaż tych elementów nie jest prosty. Najlepiej zlecić go osobom doświadczonym, czy też dopytać się o wszystko w salonie jeszcze przed kupnem. Orurowanie można montować bez problemu na nowych samochodach, jak i na używanych. Co więcej, nie tylko z przodu i z tyłu, ale również na górze pojazdu. Takie rozwiązanie często stosowane jest przez kierowców ciężarówek, ponieważ na dachu można zamontować dodatkowe reflektory, dzięki którym auto jest lepiej widoczne.

Ceny orurowania samochodu są bardzo zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od materiału, z którego wszystko zostało wykonane, ale również od dodatków, które się w nich umieszcza. Obecnie bez problemu znajdzie się produkty, które można kupić już od kilkuset złotych. Jednak znajdzie się również takie, które kosztują ponad dwa, czy też trzy, lub cztery tysiące złotych.

Jak wybrać orurowanie samochodu?
Przewiń do góry