Żarówki xenonowe i ich popularne modele

żarówki xenon d1s

Lampy xenonowe pojawiają się w już niemal każdym nowym samochodzie. Producenci wykorzystują sprawdzoną już technologię w celu poprawienia widoczności jazdy po zmroku. Cieszą się one dużą skutecznością, ponieważ emitują znacznie mocniejsze światło niż tradycyjne lampy. Należy jednak posiadać wiele mechanizmów, które sprawiają, że lampy nie rażą kierowców jadących z naprzeciwka. Między innymi po awarii żarówek należy wymienić je na takie, które wcześniej się tam znajdowały.

Xenonowe żarówki i ich zalety

  żarówki xenon d1sTylko wtedy można mieć pewność, że będą działały tak samo skutecznie nie zużywając się w szybkim tempie. Jaki jednak rodzaj żarówki wybrać, kiedy producenci wypuścili na rynek wiele modeli? Sprawne oświetlenie w pojeździe jest bardzo istotne. Należy z dużą ostrożnością dobierać żarówki tak, by nie wpłynąć na swoje bezpieczeństwo i innych uczestników ruchu. Żarówki xenonowe montowane są zazwyczaj w samochodach wysokiej klasy. Dają zupełnie inne światło, dlatego w każdym modelu występuje inny typ żarówki. Najpopularniejsze są żarówki xenon d1s, których nie trzeba wymieniać podwójnie w przypadku tylko jednej z nich. Druga dopasowuje swoje światło pod względem temperatury tak, by różnica nie była zauważalna. Dzięki zastosowaniu nowej technologii każda żarówka cechuje się dużą wydajnością i ekonomicznością zarazem. Intensywne światło o białej barwie wytwarzane przez żarówki d1s jest niemal porównywalne ze światłem dziennym. Dlatego lampy xenonowe pojawiają się w niemal każdym pojeździe.

żarówki xenon d1sRóżnica między xenonami a tradycyjnymi lampami jest bardzo zauważalna – wzrok kierowcy się tak nie męczy i pozwala skupić się całkowicie na drodze. Żarówki wykonane są ze szkła kwarcowego, co wpływa na ich odporność na wysokie temperatury wytwarzane w trakcie procesu nagrzewania się. Wykorzystywana jest w tym celu przetwornica regulująca napięcie niezbędne do rozgrzania i utrzymania stałej barwy żarówek. Zapobiega szybkiemu przepalaniu się świateł, co jest dużym atutem xenonów. Poza tym warto pamiętać, że podczas wymiany cena nie powinna mieć większego znaczenia. Dobre żarówki niestety są w cenie, ale światło jakie emitują znacznie poprawia komfort jazdy, w który warto zainwestować. Lampy xenonowe zauważalne są coraz częściej na ulicach.

Dbają o bezpieczeństwo kierowców oraz innych uczestników ruchu tak, aby w nieoświetlonych miejscach nie dochodziło do wypadków. Poza tym podczas długiej trasy dba o mniejsze zmęczenie oczu oraz pełne skupienie na drodze. Specjalnie dopasowane żarówki są bardzo istotne, ponieważ wymieniając je na tanie zamienniki efekt nigdy nie będzie taki sam. Warto powiedzieć, że zamienniki często są niewiele tańsze od tych oryginalnych, jednak znacznie częściej ulegają awarii.

Żarówki xenonowe i ich popularne modele
Przewiń do góry