Wybór bezpiecznego fotelika w niskiej cenie

fotelik recaro

Niezbędnym sprzętem dla zmotoryzowanych rodziców jest fotelik samochodowy, w którym będą oni przewozili swoją pociechę. Taki sprzęt musi być przede wszystkim bezpieczny dla naszego malucha, a także umożliwiać mu spokojną i komfortową jazdę. Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnorodnych fotelików samochodowych.

Fotelik nie musi być drogi

fotelik recaroModel Milano to fotelik recaro w niskiej cenie. Fotelik Recaro Milano przeznaczony jest dla dzieci od trzeciego do dwunastego roku życia (o wadze 15- 36kg), czyli do końca okresu, w którym dziecko powinno być przewożone w foteliku. Milano zapewnia naszemu dziecku wysoki komfort podróżowania dzięki specjalnie wyprofilowanemu szerokiemu siedzeniu i regulacji oparcia pleców. Fotelik montowany jest przodem do kierunku jazdy (co jest niestety jego wadą- dzieci do czwartego roku życia powinny być przewożone tyłem do kierunku jazdy). Fotelik montujemy w samochodzie za pomocą trzypunktowych pasów bezpieczeństwa- jest to intuicyjne i łatwe do zrobienia. Fotelik Recaro Milano uzyskał dobrą notę w zderzeniowych testach bezpieczeństwa ADAC i posiada zaawansowany system ochrony bocznej ASP. System ten sprawia, że głowa dziecka zabezpieczona jest jego wysokimi bokami, co zapewnia mu bezpieczeństwo w razie ewentualnych uderzeń bocznych.

fotelik recaroCała konstrukcja fotela wzmocniona jest przez aluminiowe rurki, a fotelik wykonany jest z materiałów absorbujących energię, które jednocześnie „oddychają” zapewniając nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort jazdy małemu podróżnikowi. Tapicerka Bellini Soft jest miękka i oddychająca, a dzięki specjalnym grubym splotom i aksamitnej powłoce, ogranicza przyjmowanie brudu. Można ją też zdjąć i wyprać w pralce. Obieg powietrza Recaro ACS zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. W celu zapewnienia wygody w foteliku zastosowano prostą i aż sześciostopniową regulację zagłówka. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie wysokości fotelika do wzrostu dziecka. Poza tym można również regulować pochylenie oparcia, zapewniające odpowiednie ustawienie ciała dziecka i wygodną pozycję nawet w trakcie snu. Praktyczny uchwyt ułatwia przenoszenie fotelika, a optymalne umocowanie pasów zapobiega podrażnieniom skóry szyi. Ważnymi atutami tego fotelika jest jego ekonomiczna cena, a także prostota wykonania, komfort użytkowania i bezpieczeństwo.

Wybierając fotelik samochodowy dla swojego dziecka warto wziąć pod uwagę noty, jakie fotelik uzyskał w testach bezpieczeństwa. Trzeba go też dopasować do wagi i wzrostu naszego dziecka, a także zwrócić uwagę, czy fotelik jest dobrze przystosowany do samochodu, w którym będzie przewożony maluch.

Wybór bezpiecznego fotelika w niskiej cenie
Przewiń do góry