Sprawdzone tarcze hamulcowe do samochodów osobowych

tarcze tarox

Każdy właściciel samochodu liczy się z faktem, że częste podróże wiążą się z dużym zużyciem wielu części. Dotyczy to między innymi układu hamulcowego, który jest jednym z najważniejszych, ponieważ przyczynia się do ochrony kierowcy w nagłych sytuacjach. W jego skład wchodzą tarcze, klocki, zaciski oraz przewody.

Tarcze do aut sportowych

tarcze taroxDokonując wymiany warto zainwestować w trwalsze części, pochodzące od renomowanych producentów, ponieważ na własnym bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać. Jednorazowy wydatek na pewno przełoży się na trwałość elementów oraz czas ich użytkowania. W całym układzie najważniejszą rolę spełniają tarcze, które za bardzo starte wydają dziwne dźwięki podczas hamowania, a nawet potrafią nie zadziałać ze względu na zbyt mała powierzchnię. Tradycyjne tarcze powinny być bardzo często wymieniane, jednak zakupując tarcze terox można uniknąć wyjazdów do mechanika ograniczając je tylko do kontroli raz na rok. Trudno zauważyć, że nie są to oryginalne tarcze, tylko zamienniki wykonane z odlewów kilkupoziomowych i poddanych obróbce cieplnej. Ich dużym atutem jest fakt, że dzięki specjalnym materiałom posiadają zwiększoną odporność na wysokie temperatury i nawet podczas intensywnego hamowania nie dochodzi do pęknięć, ani innych uszkodzeń.

tarcze taroxWiele modeli jest nawet ręcznie wykańczanych, co pozwala otrzymać idealnie gładką powierzchnię, która przyczynia się do wzrostu skuteczności procesu hamowania współpracując z klockami. Tarcze tarox wykorzystywane są tylko w samochodach osobowych, jednak bez względu na to, czy są to samochody sportowe, czy tradycyjne nie trzeba się obawiać o ich skuteczność. W zależności od zapotrzebowania dostępne są tarcze całkowicie gładkie, z łukowatymi nacięciami oraz przewiercane, które różnią się zastosowaniem. Mimo to każda z nich świetnie odprowadza ciepło, co zostało docenione i nagrodzone licznymi certyfikatami poświadczającymi spełnianie norm bezpieczeństwa. Najlepiej zakupować je w zestawie z klockami o podniesionej wytrzymałości termicznej, by zbyt szybkie zużycie klocków nie wpływało negatywnie na powierzchnię tarczy. Firma terox jest sprawdzonym producentem, który cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród kierowców, jak i mechaników.

Jego zwiększona skuteczność hamowania dba nie tylko o bezpieczeństwo, ale wpływa także na zmniejszenie częstotliwości wymian, które podczas intensywnej eksploatacji pojazdu są konieczne. Bez względu na to czy zostaną one zastosowane w zwykłym pojeździe, czy samochodzie sportowym na pewno świetnie się sprawdzą na drodze, która wymaga dużej ilości hamowania.

Sprawdzone tarcze hamulcowe do samochodów osobowych
Przewiń do góry