Rodzaje i zastosowanie past polerskich

pasty polerskie samochodowe

Posiadacze samochodów zawsze dążą do tego, by utrzymać lakier w jak najlepszej kondycji. Stosują wiele środków mających na celu ochronę przed uszkodzeniami, jednak zapominają o tym, że nie wystarczy samo zabezpieczenie lakieru. Należy pamiętać, by usuwać wszelkiego rodzaju zarysowania póki jeszcze nie są na tyle głębokie, żeby odznaczały się na powierzchni.

Pasty likwidujące mikrorysy

pasty polerskie samochodoweWykorzystuje się w tym celu pasty polerskie, które trzeba odpowiednio dobrać w zależności od oczekiwanego efektu i głębokości uszkodzeń. Na samym początku warto pomyśleć jak wiele czasu chce się poświęcić na proces polerowania. Samodzielnie wykonywany zabieg na pewno wymaga zdecydowanie więcej pracy niż pozostawienie pojazdu w warsztacie auto – detailingowym. Jednak taka umiejętność przydaje się przez całe życie, dlatego rozpoczynając teraz przygodę z zabiegami chroniącymi lakier, za kilka lat można stać się w tym ekspertem. Następnym krokiem jest właściwe dobranie pasty polerskiej w zależności od stanu lakieru, metody polerowania oraz efektu końcowego. Najpopularniejsze są pasty polerskie samochodowe na mikrorysy ze względu na ich specyficzne właściwości. Odpowiednio wykonując cały zabieg, za pomocą sprzętu mechanicznego, można całkowicie pozbyć się niewielkich uszkodzeń, które z czasem mogłyby bardziej rzucać się w oczy.

pasty polerskie samochodoweWśród polecanych produktów można natrafić na pasty 3 w 1 usuwające nawet do 90% rys, a jednocześnie odnawiające wygląd lakieru. Samochód zyskuje nie tylko nowy wygląd, ale także dodatkową warstwę zabezpieczającą przed kolejnymi uszkodzeniami. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na rodzaj pasty: miękką lub twardą, ponieważ różnią się one stopniem ścieralności. W przypadku osoby początkującej lepiej postawić na pasty miękkie dostępne w buteleczkach, które można wykorzystywać także do polerki ręcznej. Należy jednak po zakończonym procesie przetrzeć powierzchnię mikrofibrą, by uzyskać efekt lustra. Na każdym opakowaniu można znaleźć liczbę oznaczającą gradację ziarna pozwalając użytkownikom dopasować je do polerowanego lakieru. Past polerskich jest bardzo dużo na rynku. Można znaleźć te dedykowane tylko do polerki mechanicznej oraz te zarówno do użytkowania ręcznego, jak i sprzętowego.

Podczas zakupu należy jednak zwrócić uwagę także na typ i przeznaczenie pasty. Nie każda służy do usuwania zarysowań, a jedynie do nabłyszczenia i zabezpieczenia powierzchni. Sprawdzonym rozwiązaniem są pasty all in one, które polecane są dla osób rozpoczynających dopiero przygodę z auto – detailingiem.

Rodzaje i zastosowanie past polerskich
Przewiń do góry