Ręczna i automatyczna myjnia samochodowa

myjnia samochodowa

Samochód uważany jest w dzisiejszych czasach już za dobro standardowe, nie luksusowe. Ludzie dojeżdżają samochodami do pracy czy na uczelnię, gdyż jest to o wiele wygodniejsze niż poruszanie się komunikacją miejską. Zazwyczaj już w każdej rodzinie jest przynajmniej jeden samochód – spaliny jednak sprawiają, że powietrze staje się zanieczyszczone.

Myjnia samochodowa dostępna nie tylko w Gliwicach

myjnia samochodowaWówczas po przejeździe z jednego końca miasta na drugi, na naszym samochodzie mogą osadzać się pyły i inne nieczystości. Zamiast połyskliwego lakieru widzimy warstwę brudu. Dlatego też właściciele samochodów regularnie odwiedzają myjnie. Myjnia samochodowa w Gliwicach pozwala odświeżyć wygląd pojazdu. W każdym mieście znajduje się co najmniej kilka myjni, a klienci mogą skorzystać z różnych opcji – mycia automatycznego, samoobsługi lub mycia ręcznego. Myjnie automatyczne opierają się na specjalnych systemach, dzięki którym klient nawet nie musi wysiadać ze swojego pojazdu. Mycie szamponem odbywa się dzięki wieloszczotkowemu urządzeniu. Niektórzy klienci jednak bardziej ufają pracy wykonywanej przez człowieka, dlatego myjnie ręczne nadal cieszą się popularnością.

myjnia samochodowaWśród proponowanych usług znajduje się między innymi ręczne mycie nadwozia – wówczas pracownicy na samym początku obmywają samochód wodą pod wysokim ciśnieniem, a następnie, za pomocą aktywnej piany lub szamponu i gąbki, usuwają wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się na karoserii. Czyszczą felgi specjalnym preparatem przystosowanym do ich mycia. Po tym ponownie spłukują samochód, wycierają karoserię, a wodę, która mogłaby zostać w lusterkach czy uszczelkach wydmuchują sprężonym powietrzem. Klienci mogą skorzystać też z opcji mycia podwozia, co pozwala na wypłukanie nagromadzonego piasku, błota czy soli. Obok tego w ofertach myjni ręcznych znajduje się usługa mycia silnika – silnik jest spryskiwany środkiem do usuwania trudnych zanieczyszczeń i miejsca, do których można się dostać, czyści się gąbką. Wodą pod wysokim ciśnieniem spłukuje się całą komorę, a następnie wydmuchuje wodę z zakamarków. Czyszczenie silnika to usługa, która wykonywana jest na odpowiedzialność klienta. Jeżeli zależy nam na idealnym wyglądzie naszego auta, możemy pomyśleć także o myciu opon – dzięki aktywnej pianie spłukiwanej wodą pod wysokim ciśnieniem, pozbędziemy się wszystkich zabrudzeń.

Dodatkowo boczną powierzchnię opony warto zakonserwować mleczkiem, dzięki czemu wydobędziemy głębię koloru – opona wyda się zaczerniona, a przy tym mleczko ma dodatkowe działanie zapobiegające jej wysuszaniu i pękaniu. Wszystkie te czynności możemy wykonać też samodzielnie, decydując się na skorzystanie z myjni samoobsługowej.

Ręczna i automatyczna myjnia samochodowa
Przewiń do góry