Prezencja auta a dywaniki samochodowe

dywaniki samochodowe

Nowoczesne samochody, pomimo starań ich projektantów, wyglądają dość podobnie do siebie. Z kolei kierowcy lubią, kiedy ich samochody są zindywidualizowane, odróżniają się od innych czymś innym niż świeżo polerowany lakier albo lśniące czystością felgi.

Dywaniki samochodowe wymagają czyszczenia

dywaniki samochodoweDlatego popularnością cieszą się rozmaite akcesoria pozwalające na mniejszy bądź większy tuning wizualny auta; z ich pomocą każde auto może stać się niepowtarzalne. Wśród czego można wybierać? Dostępne są rozmaite folie, pozwalające na zmianę koloru auta, czy też naklejki. Można też kupić samochodowe spoilery, ramki na tablice rejestracyjne albo zainwestować w nowy lakier, na przykład modny matowy. W środku auta również jest spore pole do popisu. Kiedyś modne były futrzane nakładki na kierownicę, kiwające głowami pieski czy też kulkowe maty na fotele. Obecnie odeszły do lamusa i kierowcy stawiają raczej na bardziej praktyczne rozwiązania, jak pokrowce na fotele albo nowe dywaniki samochodowe. Przy większości metod na tuning wizualny można stwierdzić, że nie są one istotne dla komfortu prowadzenia auta i ich posiadanie nie jest konieczne. Za to w kwestii dywaników do samochodu jest jasne, że ważne jest posiadanie odpowiednio dopasowanych, dobrze zabezpieczonych przed przesuwaniem się dywaników. Ich wymiana co kilka lat jest koniecznością.

dywaniki samochodoweDostępne są zarówno dywaniki gumowe jak i welurowe. W kwestii praktycznej nie ma wątpliwości, że dywaniki z gumy są całoroczne i łatwe w utrzymaniu w czystości, nie chłoną wilgoci i po zalaniu wodą czy zabrudzeniu błotem szybko się je osuszy. Welurowe, tekstylne dywaniki samochodowe vw passat są pod tym względem bardziej wymagające i wymagają więcej troski, a do tego ze względu na pochłanianie wody gorzej sprawdzają się jesienią oraz zimą. Wygrywają jednak w kwestii walorów estetycznych, są ładniejsze, bardziej eleganckie i od razu zdają się podnosić cenę auta. Niegdyś dostępne były zasadniczo tylko dwa kolory dywaników: beżowe i ciemne, przy czym te pierwsze wybierano o wiele rzadziej ze względu na konieczność częstszego czyszczenia. Obecnie jednak monotonia w kolorach przestaje być problemem, ponieważ dostępne są także ciemne niebieskie, czerwone czy zielone.

Popularne są ciemne dywaniki z jaśniejszym obszyciem w kontrastowym kolorze, które stanowią w aucie ciekawy akcent barwny, ale można także znaleźć dywaniki z logo bądź nazwą konkretnego modelu auta, czy też nawet dywaniki, które posiadają barwny wzór. Ze względów praktycznych są one mniej popularne od tych jednolitych.

Prezencja auta a dywaniki samochodowe
Przewiń do góry