Praktyczne przyczepy z wywrotką

przyczepy ciężarowe

Podczas samodzielnego przewożenia towarów trzeba pamiętać o tym, że nie każdy z nich można rozładować ręcznie po prostu wyciągając go z przyczepki. Często potrzebne są dodatkowe sprzęty, które mają za zadanie ułatwić rozładunek. Wśród nich można wyróżnić wywrotkę, często montowaną w przyczepach skrzyniowych służących do transportu piasku, węgla oraz innych sypkich materiałów.

Przyczepy od producenta

przyczepy ciężaroweJest to świetne rozwiązanie dla osób, których działalność polega między innymi właśnie na transporcie. Trzeba jednak wiedzieć jak dobrze wybrać taką przyczepkę, aby długo służyła właścicielowi. Tradycyjne wywrotki wymagają posiadania specjalnych uprawnień, a poza tym należą do bardzo drogich maszyn. Tańszą alternatywą dostępną dla każdego są przyczepy ciężarowe wywrotki, które można zamówić u producenta wedle indywidualnych potrzeb. Zgodnie ze wszystkimi wytycznymi ich masa całkowita nie może przekroczyć 3.5 tony, ale również załadunek nie może być cięższy niż pojazd, do którego zostanie podłączona. Przyczepy posiadają solidną konstrukcję wykonaną ze stali oraz giętych profili, które pozwalają na otwieranie każdego skrzydła skrzyni. Na wyposażeniu musi oczywiście znajdować się układ hydrauliczny z siłownikiem, który w zależności od aktualnych ustawień będzie musiał przechylić wywrotkę wraz z zawartością w konkretną stronę. Pozwoli to pozbyć się w szybki sposób całego ładunku.

przyczepy ciężaroweDużą zaletą jest fakt, że każde skrzydło można w dowolnym momencie wymontować, dzięki czemu ładunki nietypowych rozmiarów również będzie można nią przetransportować. Warto podkreślić, że przyczepy ciężarowe muszą spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa oraz przejść przegląd techniczny, dlatego zostały wyposażone w niezbędne oświetlenie oraz mają zamocowane koło zapasowe. Należy pamiętać, że nigdy nie wolno przeładować przyczepy. W ten sposób można nie tylko ją uszkodzić, ale wpłynąć na swoje bezpieczeństwo podczas transportu. Większa waga załadunku niż samochodu transportującego sprawia, że podczas hamowania auto przesuwane jest do przodu i nie może stanąć w miejscu. Warto również pamiętać, aby zachować wszelką ostrożność, odpowiednio zabezpieczyć wszystkie skrzydła oraz stosować się do przepisów. Wykorzystywanie przyczep jedno i dwuosiowych staje się coraz bardziej popularne.

Głównie ze względu na to, że pojawiają się one w wielu nowych konfiguracjach, między innymi w postaci wywrotki. Zastosowanie ściąganych ramion oraz możliwość przechylania całej skrzynki wraz z zawartością sprawia, że chętnie są one wybierane przez osoby zajmujące się transportem sypkich ładunków.

Praktyczne przyczepy z wywrotką
Przewiń do góry