Odkurzacz, pompka, myjka – dodatkowe wyposażenie myjni

odkurzacz samochodowy

Myjnia samochodowa pozwala nam utrzymać nasze auto w czystości. Dzięki niej w sposób szybki, tani i bezpieczny dla naszego lakieru możemy usunąć zanieczyszczenia z naszego auta. Jednak samo mycia samochodu z zewnątrz nie zawsze wystarczy.

Odkurzacz do myjni samochodowej – auto czyste wewnatrz i na zewnątrz

odkurzacz samochodowyCzasem potrzebne są nam inne zabiegi pielęgnacyjne w samochodzie, dlatego też dobra myjnia samochodowa powinna posiadać coś więcej, niż samo stanowisko do mycia. Bez wątpienia populary będzie odkurzacz do myjni samochodowej. Odkurzacz pozwoli nam szybko usunąć zabrudzenia z wnętrza samochodu. Można z jego pomocą doprowadzić do stanu użyteczności tapicerkę samochodową, jak również pozbyć się zabrudzeń z dywaników, podłogi czy bagażnika. Na stacji często można także dopompować sobie koła. Jazda ze zbyt słabo napompowanymi kołami jest niewygodna, jak również niebezpieczna. Wtedy opona za bardzo przylega do podłoża i bardziej się ściera, a nierównomierne rozłożenie nacisku sprawia, że manewrowanie samochodem jest utrudnione. Automatyczna pompka często jest w jednym urządzeniu co odkurzacz. Szybko napełnimy nasze koła i gotowe. Często na myjni samochodowej można znaleźć także myjkę do szyb.

samochódMycie strumieniem wody nie zawsze wystarcza, żeby usunąć uporczywe, zaschnięte zabrudzenia. Mała myjka pozwoli nam precyzyjnie umyć szyby. Czasem nie chcemy też myć całego samochodu tylko same szyby, bo one są najbardziej zabrudzone, a spryskiwacze i wycieraczki już nic nie dają. Wtedy taką myjką można szybko i łatwo przetrzeć szyby samochodowe i gotowe. Czystość szyb jest bardzo ważna, ponieważ mniejsza widoczność sprawia, że jazda jest niebezpieczna i możemy nie zauważyć przeszkody na czas, szczególnie kiedy pada rzęsisty deszcz. Na myjni samochodowej można czasem kupić także preparaty i sprzęty potrzebne do czyszczenia wnętrza samochodu. Są to między innymi spraye do czyszczenia deski rozdzielczej, gąbki i szmatki, choinki zapachowe wieszane na lusterkach, środki do czyszczenia tapicerki samochodowej, czy służące do polerowania reflektorów. Na pewno im więcej środków będziemy mogli tak kupić tym lepiej. W końcu dzięki temu w jednym miejscu doprowadzimy do stanu użyteczności nasze auto, które będzie lśniło czystością i przyjemnie pachniało.

Samo mycie samochodu z zewnątrz nie wystarczy, warto zadbać także o tapicerkę, kokpit, czy dywaniki samochodowe. Takie idealnie wyczyszczone auto będzie przyjemnym i komfortowym środkiem transportu. Warto jest regularnie jeździć na myjnie samochodowej, przynajmniej wtedy, kiedy auto jest mocno zabrudzone.

Odkurzacz, pompka, myjka – dodatkowe wyposażenie myjni
Przewiń do góry