Nakładanie powłoki ceramicznej na lakier

powłoka ceramiczna na samochód

Zachowanie dobrego stanu lakieru samochodowego wymaga wielu zabiegów kosmetycznych i stosowania profesjonalnych specyfików, które dla zwykłego użytkownika są dość kosztowne. Jednak bez żadnych zabezpieczeń kolor staje się wyblakły w krótkim czasie, a karoseria jest pełna zarysowań.

Powłoka zabezpieczająca samochód

powłoka ceramiczna na samochódPrawdziwym pasjonatom zależy jednak na tym, by ich pojazd przyciągał wzrok, dlatego oddają swój samochód do auto detailistów, gdzie nakładana jest specjalna powłoka. Proces ten jest dość czasochłonny i wymaga precyzji, by każdy skrawek karoserii został właściwie zabezpieczony. Utrzymanie doskonałego wyglądu lakieru to nie lada wyzwanie. Jednak nie dla prawdziwych specjalistów, którzy na co dzień zajmują się pielęgnacją pojazdów. W zależności od wielkości auta cena zabezpieczenia karoserii może się znacząco różnić, jednak warto zainwestować w rozwiązanie, które przynosi długotrwałe efekty.Powłoka ceramiczna na samochód  musi być nakładana w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie nie przedostaną się żadne pyłki i nie zepsują efektu. W warsztatach detailingowych najpierw wykonuje się dokładne oczyszczanie pojazdu z wszelkich zabrudzeń oraz innych substancji, które mogłyby wpłynąć na proces nakładania ceramiki. Zazwyczaj wykorzystują ścierki z mikrofibry sprawiające, że powierzchnia jest delikatna i błyszcząca.

powłoka ceramiczna na samochódDopiero po wysuszeniu całego samochodu można nakładać powłokę ceramiczną, trzeba jednak przygotować do tego kilka niezbędnych akcesoriów. Głównie chodzi o rękawiczki oraz przyrząd odmierzający czas, by zetrzeć powłokę we właściwym momencie. Każdy element, na który będzie nakładana ceramika, należy wcześniej odtłuścić za pomocą środków chemicznych, aby dotarła ona do odpowiedniej warstwy lakieru. W tym momencie można nakładać powłokę, rozprowadzając kilka kropli specyfiku po danym elemencie karoserii. Po odczekaniu wystarczającej ilości czasu mokrą ściereczką usuwa się pozostałości środka. Tak powinien być wykonywany proces na całym aucie, po nałożeniu powłoki ochronnej powinien on odstać w zamkniętym garażu co najmniej 48 godzin, by powłoka stała się twarda i odporna na zarysowania. Mogłoby się wydawać, że założenie powłoki ceramicznej nie jest skomplikowanym procesem.

Jednak dobranie złego środka, niepoprawne odtłuszczenie bądź ominięcie jakiegoś elementu karoserii sprawi, że warstwa ochronna nie będzie spełniała swojej funkcji. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy za niewielką kwotę są w stanie idealnie zabezpieczyć lakier i nadać mu niesamowitego połysku.

Nakładanie powłoki ceramicznej na lakier
Przewiń do góry