Jak wypolerować samochód?

polerowanie samochodu

Posiadanie samochodu łączy się nie tylko z wygodą, ale również z obowiązkami. Należy o niego dokładnie dbać, tak by działał sprawnie przez wiele lat. W związku z tym na rynku dostępnych jest wiele produktów, dzięki którym można chronić pojazd zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Nie ma wątpliwości, że najważniejszą częścią, na której trzeba skupić uwagę, jest silnik.

Polerowanie lakieru auta

polerowanie samochoduJeśli zostanie uszkodzony, naprawa może kosztować bardzo dużo lub w ogóle nic nie dać. Wielu kierowców korzysta z dodatkowych płynów, które można dolewać do paliwa, czy oleju i w ten sposób choć trochę chronić ważne urządzenia. Jednak tak samo, jak strona wewnętrzna, jest ważna ta zewnętrzna. To na niej przede wszystkim skupia się uwagę. Jeśli samochód ładne wygląda, ma położony dobry lakier i jest czysty zazwyczaj, oznacza to, że właściciel o niego dba. Jednym z zabiegów, które można na nim stosować, jest nie tylko mycie, ale też polerowanie. Nadaje ono autu odpowiedni blask, dzięki temu wygląda jak nowe. By je wykonać, nie trzeba udać się do warsztatu, jeśli zakupi się odpowiednie środki, można to zrobić samodzielnie. Wystarczy tylko postępować zgodnie ze wskazówkami. Najlepiej jest wyposażyć się w maszynę polerską rotacyjną, w której można regulować obroty. Oczywiście jej model będzie zależał od twardości lakieru. Jeśli będzie ona wysoka, należy stosować ostrzejszą nakładkę. Kiedy wszystko zostanie wybrane, należy przystąpić do zabezpieczenia elementów, których nie chce się pobrudzić.

polerowanie samochoduCały samochód musi być czysty i suchy, jednak dobrze jest też użyć specjalnej glinki, która dodatkowo usunie wbity brud. Kiedy zostanie on na masce, podczas całego zabiegu może ją zarysować. Polerowanie samochodu odbywa się przy użyciu wspomnianego już sprzętu i pasty, którą się na niego nakłada. Należy skupić się na jednym elemencie i sprawdzać, czy lakier się nie przegrzewa, co można łatwo ocenić, po prostu dotykając go. Po skończeniu trzeba przystąpić do wygładzania. Do tego również potrzebna jest pasta, która wygładzi lakier i go nabłyszczy. Jednak nie wolno korzystać z tego samego urządzenia, ponieważ wszystkie substancje się pomieszają i nie uzyska się pożądanego efektu. Na samym końcu fachowcy zalecają użycie wosku. Nakłada się go w bardzo małych ilościach za pomocą gąbki.

Polerowanie samochodu nie jest trudne, jednak należy się do tego dobrze przygotować. Wykorzystanie nieodpowiedniego sprzętu i złych preparatów tylko uszkodzi cały lakier. W związku z tym przed rozpoczęciem całego procesu warto wybrać się do sklepu i zaopatrzyć się w najlepsze akcesoria.

Jak wypolerować samochód?
Przewiń do góry