Jak wybrać fotelik samochodowy?

foteliki samochodowe nania

Polskie prawo nakazuje, by dzieci które nie osiągnęły 130 cm wzrostu, przewożone były w foteliku samochodowym. Takie rozporządzenie obowiązuje w Polsce od kilkunastu lat, a mimo to wiele osób nadal albo go nie respektuje, albo przewozi swoją pociechę w złej jakości foteliku. Czy powinien się on wyróżniać, by był bezpieczny?

Foteliki Nania to pełen komfort

foteliki samochodowe naniaJakie normy musi spełniać fotelik samochodowy? Od pierwszych dni życia do około pierwszych urodzin niemowlę jest przewożone w tzw. kołysce. Jest to specjalny fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy. Za pomocą specjalnych adapterów może być też montowany do wózka. Uznaje się go za jeden z bezpieczniejszych, stąd zaleca się, by dziecko jeździło w nim jak najdłużej. Z czasem jednak staje się on za ciasny, a co za tym idzie – niekomfortowy dla małego pasażera. Rodzice stają wówczas przed wyborem nowego fotelika. Jest on już montowany przodem do kierunku jazdy (choć niektóre modele nadal daje się ustawić w odwrotnym kierunku). Zanim jednak dokonamy zakupu, trzeba sprawdzić, dla dziecka w jakim przedziale wiekowym i wagowym przystosowany jest fotelik. To niezwykle ważne parametry. Nie bez znaczenia jest też cena, bo za niektóre modele trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Czy jednak tani fotelik samochodowy oznacza jego złą jakość? Zdecydowanie nie, o czym przekonać się można oglądając foteliki samochodowe Nania.

foteliki samochodowe naniaPochodzą one od największego producenta systemów bezpieczeństwa dla dzieci w Europie. W trakcie ich produkcji zwraca się uwagę na każdy szczegół – zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo. Fotelik samochodowy Nania BEFIX SP posiada zagłówek o regulowanej wysokości, który dopasowuje się do rozmiarów dziecka. W przyjęciu optymalnej pozycji pomaga regulowane oparcie pleców. Bezpieczeństwo zapewniają trzypunktowe pasy, które dodatkowo są tak zamontowane, że nie przebiegają w pobliżu szyi, jak również poduszeczki boczne, które zmniejszają skutki uderzenia bocznego. Materiał, z którego uszyto fotelik, jest miły w dotyku. Łatwo go również ściągnąć i wyprać. Oparcie fotelika można też zdemontować i używać tylko siedziska samochodowego. Dobrej jakości fotelik to postawa w naszym samochodzie, jeśli podróżuje z nami dziecko. I nie chodzi tylko o to, że za jego brak można otrzymać wysoki mandat, ale i kwestia odpowiedzialności.

Powinno się kupować foteliki solidnych marek, dobrze wykonane i bezpieczne. Foteliki samochodowe Nania, np. model Beline posiadają homologację ECE R44/04, co potwierdza ich zgodność z surowymi Europejskimi Standardami Bezpieczeństwa.

Jak wybrać fotelik samochodowy?
Przewiń do góry