Importowanie samochodu z pomocą agencji

import samochodów z ameryki

Marki samochodów takie jak Cadillac, Ford, Chevrolet czy Chrysler dosłownie królują na amerykańskim rynku – to prawdziwa gratka dla koneserów, dlatego kupno takich aut odbywa się zwykle drogą aukcyjną, przez internet. Żeby jednak uniknąć ryzyka i nie zostać oszukanym, lepiej nie załatwiać kupna pojazdu na własną rękę.

Import samochodów bez ryzyka

import samochodów z ameryki	Zajmują się tym specjalistyczne firmy, które pośredniczą w całym procesie zakupowym i służą poradą na każdym jego etapie – od samego wyboru danego modelu, poprzez skuteczne przeprowadzenie licytacji, aż do podprowadzenia nowego nabytku pod sam dom. W zależności od tego, jakiego samochodu poszukujemy, koszta związane z jego zakupem mogą wahać się od kilku tysięcy do nawet kilkuset tysięcy dolarów, dlatego nie warto ponosić ryzyka i oddać się w ręce fachowców, którzy doskonale wiedzą, komu można zaufać, a jak rozpoznać oszustów. Dobry pośrednik doradzi także, w jakim regionie najlepiej szukać auta, żeby było ono w jak najlepszym stanie technicznym, kiedy trafi do naszego garażu – niektóre stany narażone są na występowanie huraganów i innych niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, które mogą niszczyć samochody. Ich właściciele bardzo często starają się pozbyć swoich pojazdów, wysyłając je właśnie do Europy. Tymczasem dobry pośrednik zadba o to, żeby import samochodów z Ameryki Północnej, przebiegał bez żadnego ryzyka, a auta pochodziły z zaufanego źródła.

import samochodów z ameryki	Co istotne, agencja zapewnia nam również ubezpieczenie podczas transportu, który zwykle odbywa się drogą morską – to najtańszy ze sposobów przewozu pojazdów zza oceanu, jednak niesie ze sobą minimalne ryzyko wystąpienia po drodze sztormu, dlatego warto być zabezpieczonym na wszelki wypadek. Najczęściej samochody trafiają jednak w stanie nienaruszonym do swoich nowych właścicieli. Zaletą korzystania z usług firmy transportowej jest z pewnością pomoc w licytacji nowego samochodu. Nie dysponując prawdopodobnie żadnym doświadczeniem w tej sferze, moglibyśmy solidnie przepłacić za nasz nowy nabytek. Tymczasem pośrednik podpowie nam, jak skutecznie negocjować cenę tak, aby była ona dla nas maksymalnie korzystna. Co również dosyć ważne, agenci załatwią za nas również wszelkie formalności związane z rejestracją samochodu i dowodu rejestracyjnego.

Jeśli więc interesujemy się zakupem nowego, nieszablonowego auta, warto przejrzeć oferty modeli kolekcjonerskich dostępnych na aukcjach zagranicznych – tym sposobem możemy wejść w posiadanie naprawdę unikatowego modelu samochodu, który pomoże oddać nam własny temperament.

Importowanie samochodu z pomocą agencji
Przewiń do góry