Atrakcyjny wygląd auta – jak go uzyskać?

usuwanie rys

Aby podróż była dla nas komfortowa, zadbajmy o swój samochód od wewnątrz. Jeżeli zaś zależy nam na tym, aby nasz pojazd prezentował się dobrze w każdych okolicznościach – zdecydujmy się na profesjonalny auto-detailing. Podstawą jest oczywiście dokładne pozbycie się zanieczyszczeń z karoserii.

Usuwanie rys po czyszczeniu

usuwanie rysChoć wydaje się to proste, sama woda przecież nie wystarczy – konieczne jest wiele różnych preparatów, wśród których wymienić można między innymi profesjonalne szampony samochodowe, wosk w płynie, środek do czyszczenia tapicerki czy pastę do usuwania rys. Jeżeli zależy nam na kompleksowym i precyzyjnym czyszczeniu auta, wówczas preparatów będzie o wiele więcej – w naszych rękach powinna znaleźć się jeszcze glinka do lakieru czy silikon w sprayu. Właściciel samochodu, który ma wiele wolnego czasu, może zdecydować się na samodzielną pielęgnację auta – jeśli zaś nie możemy sobie na to pozwolić – możemy wybrać wsparcie profesjonalistów. Oferują oni nie tylko mycie i czyszczenie auta, ale także skuteczne usuwanie rys w Szczecinie. Niestety to trochę kosztuje – ale wybierając takie usługi, mamy pewność, że na karoserii nie będzie żadnych uszkodzeń, przebarwień cz zmatowień lakieru.

usuwanie rysProfesjonaliści usuwają defekty na lakierze za pomocą metod mechanicznych – elektryczna polerka pozwala na szybsze doprowadzenie lakieru do idealnego stanu niż ręczne polerowanie. Podczas polerowania załamania i krawędzie są zabezpieczane specjalną taśmą, dzięki czemu nie trzeba martwić się o ich uszkodzenie. Jedynie trudno dostępne miejsca polerujemy ręcznie. Do usunięcia rys można zastosować specjalne mleczko, które pozwoli na wygładzenie lakieru, lub też – w przypadku głębszych defektów – pastę lekkościerną. Niektórzy zastanawiają się, czy od razu nie sięgnąć po pastę mocnościerną – choć usunie ona nawet najgłębszą rysę, lakier pozostanie wtedy bez ochrony. Konieczne będzie więc jeszcze jego zabezpieczenie – na przykład poprzez ochronną powłokę ceramiczną. Po usunięciu rys można zająć się nabłyszczaniem i woskowaniem lakieru, co sprawi, że odzyska on głębię koloru oraz intensywny połysk. Z pewnością pozbycie się rys na lakierze ma duże znaczenie dla estetyki naszego pojazdu – podobnie jak zwiększenie połysku lakieru.

Atrakcyjny wygląd samochodu stanowi zawsze dumę właściciela, dlatego profesjonalne usługi auto-detailingu cieszą się takim zainteresowaniem: zwłaszcza że oprócz renowacji karoserii można od razu zadbać o pojazd także od wewnątrz – na przykład dzięki parowemu czyszczeniu tapicerki.

Atrakcyjny wygląd auta – jak go uzyskać?
Przewiń do góry